сряда, 12 февруари 2020 г.

Официално Samsung Galaxy S20, S20+ Plus и S20 Ultra са вече тук

Samsung очаквано обяви своите флагмани за 2020 г. - Galaxy S20, Galaxy S20 Plus и Galaxy S20 Ultra. Благодарение на многото изтекла информация, около тях, сме много добре запознати с новите устройства от доста време.
Без излишно овъртане, нека да разгледаме какво предлага Корейската компания тази година.



Този път Galaxy S20 е устройството с най-слаби характеристики, подобно на Galaxy S10e от миналата година. То се предлага с 6.2-инчов WQHD + Super AMOLED екран, който има 120Hz честота на опресняване. Модела разполага с две 12 MP камери, едната от които широка, а другата ултраширока.
64 мегапиксеолва телефото камера с 3 пъти оптично приближаване и 10 мегапикселова предна камера.
Оперативната памет е доста внушителна, а именно 12 GB Ram, телефона ще се предлага само във вариант със 128 GB хранилище, като хубавото е, че е снабден със слот за карта памет.
Процесора е последното творение на компанията 7nm+ Exynos 990
Всичко това ще се захранват от 4000 mAh батерия, която може да се зарежда при 25 W, както и безжично до 15W.



Galaxy S20 Plus е средното предложение на Samsung за 2020 г.
Той се предлага с по-голям 6,7-инчов WQHD + Super AMOLED панел със същата честота на опресняване от 120Hz. Конфигурацията на камерата му е идентична с тази на Galaxy S20, но с добавяне на ToF сензор. По-големият размер на екрана гарантира по-голяма батерия и тук получавате точно това, батерия с мощност 4500 mAh.



Galaxy S20 Ultra е истинският „флагман“ на серията.
Той се предлага с масивен 6,9-инчов WQHD + Super AMOLED панел със същата честота на опресняване, като по-малките си събратя.
Широкоъгълна камера с впечатляващите 108 MP, която се подпомага от 12 МР ултра широк сензор и 48 MP телеобектив.
Предната камера е масивните 40 MP. В цялата тази комбинация на разположение има и ToF сензор, за по-добър портретен режим.
Телефото обективът може да достигне 100x хибридно увеличение, което Samsung нарича „Space Zoom“.
Както и всички останали характеристики на можела, той се предлага с колосална батерия от 5000 mAh, която може да се зарежда при 45 W.

Bixby не се отказва лесно. Умният асистент на Samsung все още присъства, като един от страничните бутони, хубавото е, че можете да конфигурирате бутона да изпълнява други функции, вместо да стартира асистента.
Bixby има и нова функционалност с любезното съдействие на Spotify, което интегрира популярната платформа за стрийминг на музика в Bixby Routines.
Това означава, че плейлистите Ви са интегрирани и могат да се настройват според различни режими, като събуждане и работа.

По-интересна откъм аудио е една умна малка функция, наречена Music Share.
С нея потребителите със съвместими устройства с Galaxy могат да изпращат чрез Bluetooth връзка и да възпроизвеждат песни синхронизирано на няколко устройства.
Идеята е да можете да комбинирате с приятели и да създадете съвместен плейлист, който да звучи стерео от няколко телефона.

Вниманието привлича и още едно изненадващо партньорство този път с Google.
Платформата за видео чат на софтуерния гигант се интегрира директно в потребителския интерфейс на Samsung с налична икона в менюто за провеждане на разговори, така че потребителите могат да избират между гласов или видео разговор - подобно на дългогодишната интеграция на FaceTime в Apple устройствата.
Макар и чрез трета страна тук. S20 е и първото устройство, което може да достави чат в пълен HD - въпреки че това ще изисква добра 5G връзка от двете страни, така че може да се каже, че връзката няма да бъде сравнително добра за момента.



Разбира се няма как да не споменем и новия сгъваем смартфон на компанията, с който всъщност и започна представянето.
Samsung Galaxy Z Flip почти открадна момента на Galaxy S20, тъй като това е вторият телефон със сгъваем дисплей за компанията.
Този път обаче, телефонът използва различно завъртане по хоризонтала - за разлика от Galaxy Fold, който се разгъва настрани и се превръща в таблет, Z Flip е телефон с нормален размер, който се сгъва до малки размери.

Той разполага със супер широк 22: 9 6.7 инчов динамичен AMOLED екран.
За разлика от всички сгъваеми телефони досега, дисплея на Z Flip използва ултра тънко стъклено покритие, така че трябва да бъде далеч по-устойчив на драскотини.
Резолюцията е 1080 x 2636 px, Galaxy Z Flip също има 1.1 инчов вторичен Super AMOLED, разположен на гърба на панела, този екран е основно за преглед на нотификации.
Външната страна на смартфона е защитена с  Gorilla Glass 6, а уникалната сгъваема рамка е протектирана да издържа до 200 000 отваряния.
Това е двойно по-добър резултат от прекия конкурент Motorola Razr.
Предстои да видим, как се представя телефона при ежедневна употреба и дали няма дасе появят проблеми, като тези на Galaxy Fold.

Ако вече сте планирали, покупка на някое от представените устройства, можете да разчитате на нас за неговата защита.
Както винаги първи ще ви предложим аксесоари и калъфи за Galaxy S20 серията.
Можете да следите онлайн магазина на страницата, съвсем скоро очакваме много и различни предложения, с които да запазите новия си смартфон като нов.

До скоро...